308 HB

PEUGEOT 308 HB

PEUGEOT 308, TASARIMIN SAF HALİ

KARAKTER VE DİNAMİZM

PEUGEOT 308 ilk bakışta güçlü kişiliğini ortaya koyar. Yeni ön yüzünde Peugeot Aslanı merkeze konumlanmıştır, ve yeni alaşım jantlar şıklığa vurgu yapmaktadır. Yenilenen PEUGEOT 308’in karakterini tamamlamak için ön farlara entegre LED gündüz farlarını sunmaktadır.

PEUGEOT i-COCKPIT®, YENİLENMİŞ SÜRÜŞ KEYFİ

İçerde, tamamen memnuniyetiniz için tasarlanan PEUGEOT i-Cockpit® evrenine dalın. Kompakt direksiyon simidi, yüksek gösterge paneli ve kapasitif dokunmatik ekranla daha çevik ve sezgisel sürüşü deneyimleyin. Son olarak, daha yoğun bir deneyim yaşamak için Denon Hi-Fi ses sitemi ve Sürücü Spor Paketin keyfini çıkarın.

DIŞ TASARIM

İÇ TASARIM

CESUR VE RADİKAL

Keskin tasarımlar Peugeot’nun DNA’sında var. Peugeot 308 de buna uygun olarak, hem dıştan hem içten her detay titizlikle geliştirildi. En güncel Peugeot tasarım dilini barındıran Yeni 308 de bu iddialı tasarıma sahip. Yeniden şekillendirilmiş ön tampon, kaput, ve Peugeot Aslanının ortasında konumlandığı radyatör ızgarası. Gelişmiş tasarıma eşlik etmesi için yeni LED gündüz farlar ve yeni alaşımlı jantlar eklendi.

Her seyahati benzersiz bir deneyime çevirmek için panoramik bir manzaraya sahip olabilirsiniz. Yolcuların huzur ve rahatı için tasarlanan büyük panoramik cam tavan yolcu kabinini doğal ışıkla buluşturuyor.

PEUGEOT i-Cockpit® İLE SÜRÜŞÜN YENİDEN İCADI

Peugeot gerçek anlamda direksiyon simidini yeniden icat etti. Araç iç tasarım mimarisindeki nu son gelişme, PEUGEOT i-Cockpit®, tüm Peugeot 308 versiyonlarında sunuluyor. PEUGEOT i-Cockpit® sürücüyü yolla daha bağlantılı ve kontrollü bir sürüş ortamını merkeze alan bir felsefe etrafında şekilleniyor. Bu etkiyi sağlayan özellikler; yüksek çeviklik hissi veren çok fonksiyonlu kompakt direksiyon simidi, önemli bilgileri gözünüzü yoldan ayırmadan takip edebileceğiniz yükseltilmiş gösterge paneli ve akıllı telefonlardaki gibi hassasiyet sunan 9.7” kapasitif dokumatik ekran.

PEUGEOT i-Cockpit® İLE SÜRÜŞÜN YENİDEN İCADI

PEUGEOT 308 benzersiz bir sürüş deneyimi yaşamanız için son teknoloji özelliklerle donatıldı.

Peugeot 308’de sizi benzersiz sürüş deneyimi sunan PEUGEOT i-Cockpit® karşılar. Bu felsefe yüksek çeviklik hissi veren çok fonksiyonlu kompakt direksiyon simidi, önemli bilgileri gözünüzü yoldan ayırmadan takip edebileceğiniz yükseltilmiş gösterge paneli ve akıllı telefonlardaki gibi hassasiyet sunan 9.7” kapasitif dokumatik ekrandan oluşmaktadır.

MIRROR SCREEN

Mirror Screen fonksiyonu ile Android Auto*, Apple Carplay™* veya MirrorLink®* destekleyen akıllı telefonlarınızın uyumlu uygulamalarını kullanabilirsiniz.

3D NAVİGASYON

TomTom altyapısı kullanan ses tanıma özellikli 3D Navigasyon* ile yolculuklarınızda her zaman rotada kalın.

ÜSTÜN YOL TUTUŞ

PEUGEOT 308 üst seviye ve benzersiz bir yol tutuş vaad etmektedir. Performansı ve yolla bağlantıyı optimum sağlayan süspansiyon ve lastiklerle entegre BlueHDi ve PureTech motorlar düşük yakıt tüketimi ve konforu bir arada sunmaktadır.

DUYGULARA HÜKMET

DRIVER SPORT PACK

PEUGEOT 308’in sportif mizacını artırmak için sunulan özel bir özellik: Sport Pack. Orta konsolda bulunan «Sport» tuşuna bastığınızda: direksiyon sistemi, motor, şanzıman ve gaz pedalının tepkisinde artış hissedeceksiniz, gösterge paneli tamamen kırmızı renge dönüşecek.

Araç dinamiği parametreleri – ivmelenme, güç tüketimi, turbo basıncı gibi performansla ilgili bilgiler gösterge panelinin LCD ekranında görünecek. Aynı anda güçlendirilmiş sportif motor sesi hoparlörlerden kabine verilecek.

DENON HI-FI SES SİSTEMİ

DENON Hi-Fi ses sistemiyle sürüş esnasında kaliteli ve doğal ses sağlayan müzikleri dinleyebilirsiniz. Peugeot 308 Denon Hi-Fi ses sistemi özel olarak tasarlanmış, 8 hoparlör, 1 bas woofer ve dijital amfiden oluşmaktadır. 2 ses dağıtım seçeneği ve 5 ekolayzer ayarı sürücü ve yolculara güçlü, kaliteli ve doğal bir ses sunmaktadır.

VERİMLİ MOTORLAR

PURETECH MOTORLAR

Yeni 308’de kullanılan üç silindirli PureTech benzinli motorlar düşük ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sunar. Sadece sözümüze bakmayın: 31 ülkeden 65 jurinin 2015, 2016 ve 2017’de 1.0L – 1.4L motorlar kategorisinde PureTech Turbo motorlarımız üst üste 3 yıldır «Uluslararası Yılın Motoru» ödülüne sahiptir.

BLUEHDI MOTORLAR

Yeni 308’de kullanılan BlueHDi dizel motorların en önemli özellikleri SCR katalitik konvertör sayesinde NOx emisyonlarını %90 oranında azaltmaları, CO2 emisyonlarını optimize etmeleri ve partikül emisyonlarını %99.9 oranında azaltmalarıdır. Bu motorlar sınıfının en az yakıt tüketim değerlerini sağlarken üstün performansı da bir arada sunmaktadır.

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ: TEKNOLOJİ SÜRÜCÜNÜN HİZMETİNDE

Yeni PEUGEOT 308’le en son ileri sürüş destek sistemlerinden faydalababilirsiniz:

  • Aktif kör nokta uyarı sistemi
  • Yorgunluk tespit sistemi
  • Akıllı Işık Sistemi (Smartbeam)
  • Aktif şerit takip sistemi
  • Hız levhası tanıma sistemi