508 SEDAN

PEUGEOT 508 Sedan

508 SEDAN

Peugeot’nun D Segmentindeki temsilcisi Peugeot 508, yeni bir döneme giriyor. Daha iddialı dış stiliyle ve geliştirilen teknolojik yenilikleriyle, farklı bir sürüş deneyimi sunuyor.

 

İDDİALI TASARIM

Peugeot 508, aynı zamanda yenilenmiş bir arka tasarıma da sahip. Arka korumayı kuvvetlendirmek için yeniden tasarlanan arka tampon hem sağlam hem de zarif bir görünüm sunuyor.

Arka ışıklar ise yatay hattı devam ettirerek arkadan çok net bir görünüş sağlıyor. Canlı, kırmızı renkli “Aslan Pençesi” arka farlar Peugeot 508’in güçlü cazibesine dikkat çekiyor.

 

GALERİ

PEUGEOT 508’LE KARAKTERİNİ GÖSTER

Peugeot 508, iddialı ve modern tasarımın etkileyici bir birleşimi. Daha düşey pozisyonda konumlandırılan yenilenmiş ön ızgara tasarımıyla prestiji artan 508, ortada bulunan Peugeot Aslanı ile bu kez çok daha güçlü ve karizmatik bir görünüm kazandı.

Güçlü bir karakter için tamamen yenilenen ön yüz şimdi çok daha etkileyici bir bakışa sahip. Peugeot 508 Full Led teknolojisi ile dikkat çekiyor. Bu, yeni marka kimliğini güçlendiren stilistik bir imza!

Prestijli tasarım; aracın sadece dışında değil, içinde de hissediliyor. Kullanılan malzemeler ve detaylara gösterilen özen, aracın üst düzey kaliteli ambiyansına ve konforuna katkıda bulunuyor. Yeni teknolojik donanımlar, konfor ve güvenliği bir arada sunuyor. Daha keyifli bir sürüş ve kaliteli zaman için, Peugeot 508, sürüş performansı ve yakıt ekonomisini bir araya getiren son nesil motorlarla donatıldı.

 

İDDİALI TASARIM

Peugeot 508 aynı zamanda yenilenmiş bir arka tasarıma da sahip. Arka korumayı kuvvetlendirmek için yeniden tasarlanan arka tampon hem sağlam hem de zarif bir görünüm sunuyor.

Arka ışıklar ise yatay hattı devam ettirerek arkadan çok net bir görünüş sağlıyor. Canlı, kırmızı renkli “Aslan Pençesi” arka farlar Peugeot 508’in güçlü cazibesine dikkat çekiyor.

 

FARKLI BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

Peugeot 508’in direksiyonunu kavradığınız anda Peugeot’nun mükemmel yol tutuştaki uzmanlığını hemen fark edeceksiniz. Güçlendirilmiş yürüyen aksam ve güçlü motor seçenekleriyle unutulmaz bir sürüş deneyimi sunuluyor.

 

JANTLAR

Peugeot 508 aracın muhteşem dış görüntüsünü tamamlayacak 16″, 17″ ve 18” alüminyum alaşım jant seçeneklerini sunmaktadır.

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Ön ve arka tamponlardaki dört sensör sayesinde yolculuk sırasında kör noktada başka bir araç olup olmadığı hakkında sizi bilgilendirir. Bu durumda sürücüyü ikaz etmek için bir turuncu diyod lamba yanarak uyarır

ELEKTRONİK PARK FREN SİSTEMİ
Elektronik park fren sistemi, motor durduğunda otomatik olarak devreye giriyor ve kalkış anında da otomatik olarak devreden çıkıyor.

Elektronik park fren sistemi ile eşleşen Hill Asist fonksiyonu (yokuş kalkış desteği) araç yokuşta iken iki saniye kadar sabit kalmasını sağlayarak kaymasını önlüyor.

FREN SİSTEMİ VE ESP
Yeni Peugeot 508 versiyonları dinamik sürüş özelliklerine sahip standart ESP yörünge kontrol sistemi ile güvenlik düzeyinizi yeni bir seviyeye taşıyor. Bu sistem, ABS, Patinaj Önleme (ASR), Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), Acil Fren Destek (AFU) ve tutunmanın zayıf olduğu yollarda Akıllı Çekiş fonksiyonlarını bir araya getiriyor.

HIZ SABİTLEYİCİ / SINIRLAYICI
Hız sabitleyici sabit bir hızın korunmasını sağlarken, hız sınırlayıcı aşılmaması gereken bir hız limitinin programlanmasını sağlıyor. Üstelik çok işlevli direksiyondan kontrol edilebilen bu sistem işinizi kolaylaştırıyor. Aracın ayarlar mönüsünden 5 farklı hız programlanabiliyor.

KAFALIKLAR

Ön kafalıkların yükseklikleri kademesiz olarak ayarlanabiliyor. Genişlikleri ve açılır tasarımları konfor ve güvenliği artırıyor.

HAVA YASTIKLARI

Çarpışma durumunda, 2 ön hava yastığı, 2 yan hava yastığı, 2 ön ve arka perde hava yastığı ile yolcuların korunmasını sağlıyor.

TEKNOLOJİ

Peugeot 508; akılcı, yenilikçi, teknolojik ekipmanlarla donatılarak size daha konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Geri görüş kamerası*, otomobil geri vitese geçirildiğinde otomatik olarak devreye girer. Sürücünün dokunmatik ekranda manevrasını görmesini sağlayarak daha fazla güvenlik ve konfor sunar.

RENKLİ HEAD-UP BİLGİ EKRANI

Gözünüzü yoldan ayırmadan temel sürüş verilerine erişin! Head-up display ekranı* ile sürüş bilgilerini görüş alanınızın içinde yer alan saydam bir ekran üzerinde görüntüleyin.

AUDIO VE 7” ÇOK FONKSİYONLU DOKUNMATİK EKRAN

Artık otomobiliniz çok daha eğlenceli. Çift tunerli, 8 hoparlöre sahip Radyo, CD, MP3 Çalar ile müziğin keyfine varırken, standart olarak sunulan USB/Jack girişi alternatiflerinizi artırıyor. 7″ SMEG dokunmatik ekrana sahip Yeni Peugeot 508’le teknoloji dünyasına da giriş yapıyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik multimedya sistemi, navigasyon*, telefon gibi çok sayıda farklı işlev sizleri bekliyor.

ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA

Elektronik tanıma sistemi ile, geleneksel mekanik anahtarın yerine cebinizdeki ya da çantanızdaki elektronik anahtar, otomobilin açılmasını ve çalışmaya başlamasını kolay hale getiriyor. Tek bir dokunuşla tüm kapıları açabiliyor ve kilitleyebiliyorsunuz. Kabindeki Start/Stop tuşuna basarak kolayca motoru çalıştırabiliyor ve durdurabiliyorsunuz.

ARKAMYS VE JBL SİSTEMİ

Peugeot 508’de standart olarak kabin içinde daha kaliteli müzik ambiyansı yaratılmasını sağlayan Arkamys dijital ses sistemi sunuluyor. Bu sistem enstrümanların ve seslerin mekanda ahenkli şekilde dağıtımıyla birlikte sesi ön cam hizasında konumlandırıyor. Hi-Fi dünyasına girmek isterseniz Peugeot 508’de 10 hoparlörden oluşan ve 500 W’lık bir amplifikatör ile birleşen bir HIFI JBL* müzik sistemi de mevcut.

VİRAJ FARLARI

Kısa ve uzun hüzmeli farlar, aracın hızı 40 km/h’nin altındayken, ön sis farının ışık hüzmesiyle virajın iç kısmını aydınlatıyor*. Viraj farları özellikle şehir içinde, kavşaklarda, çok virajlı yollarda, park manevraları sırasında sürücüye güvenlik ve konfor sağlıyor.

GT İMZASI

Allure donanım paketine ek özellikler ile gelen Peugeot 508 GT, motordan tasarıma kadar üst düzey bir ürün olarak üretildi.

Aracın tamamen sportif iç mekanı aşağıdaki unsurlarla dikkat çekiyor:

  • Yarı Deri Döşeme Koltuklar ve GT kırmızı koltuk dikişleri
  • “Red Line” 7″ SMEG dokunmatik ekran
  • Ön ızgara ve yanlarda GT monogramı
  • Spor arka tampon
  • Standart 18″ Alüminyum Alaşım Jantlar (Opsiyonel 19”)

GÜÇ & PERFORMANS

Peugeot 508 GT, güçlü, sportif ve dinamik kişiliği ile Peugeot’nun ürün gamında yükseliş anlayışını simgeliyor. 2.0 L BlueHDi 180 hp 400 Nm S&S özellikli motor ve EAT6 tam otomatik şanzımanı bulunan Peugeot 508 GT, bu kombinasyonla 230 km azami hız ve 8.5 sn 0-100 km hızlanma değeri sağlıyor.

1.6L BlueHDi motorda olduğu gibi 2.0L BlueHDi motor da yine sınıfının en iddialı yakıt tüketimi değerlerine sahip.

Karma: 4.2 L/100km

Şehir içi: 5.0 L/100km

Şehir dışı: 3.8 L/100km