PEUGEOT SUV 3008

PEUGEOT SUV 3008

  • 117g
  • 5.1l

Peugeot SUV 3008, gücünü ve özgün karakterini ortaya koyuyor. Şık ve farklı bir tasarım, üst düzey teknoloji ve benzersiz i-Cockpit ile gelen sürüş keyfi. SUV 3008’in eşsiz özelliklerini keşfedin ve üst düzey sürüş keyfini siz de yaşayın.

PEUGEOT SUV 3008: 47’DEN FAZLA ÖDÜLÜN SAHİBİ

Peugeot SUV 3008, lansmanından bu yana En İyi Avrupa Otomobili de dahil olmak üzere toplamda 47 uluslararası ödül kazandı.

Peugeot SUV 3008, dinamik özellikleri, stil sahibi dış tasarımı, aksesuarları, iç tasarımı ve son teknoloji Peugeot i-Cockpit®’i ile dünya çapında pek çok farklı jüriyi baştan çıkardı.

İLHAM VEREN TASARIM

SÜRÜŞ DENEYİMİ

YENİLİKÇİ VE İLERİ TEKNOLOJİ

İLHAM VEREN TASARIM

Beklediğiniz SUV, karakter ve sağlamlık arasında mükemmel bir denge kuruyor. Ön yüzde, keskin hatlara sahip krom çerçeveli halojen farlar ve 3D görünüme sahip damalı radyatör ızgara ilk bakışta kendisini gösteriyor ve aslan gözünü andıran full LED farlarıyla hemen dikkat çekiyor.

SÜRÜŞ DENEYİMİ

Daha önce maceraya atılmak için böylesine güzel bir iç mekânda hiç bulunmamıştınız. 8’’ kapasitif dokunmatik ve kişiselleştirilebilir ekran, entegre kumandalı kompakt direksiyon simidi, göz hizasında konumlandırılmış bakır renkli dijital gösterge paneli ve elektronik vites kumandasını bulunduran yeni nesil Peugeot i-Cockpit® ile, Yeni SUV Peugeot 3008 sizi yüksek teknolojiyle donatılmış yepyeni bir dünyayı keşfe davet ediyor.

Peugeot SUV 3008’de her detay, size rahatlık duygusu yaratmak üzere tasarlandı. Radyo, klima, navigasyon, araç ayarları, telefon veya mobil uygulamalar gibi başlıca konfor fonksiyonlarını, parmağınızın ucuyla rahatça kontrol edebileceksiniz. Uçak kokpitinden esinlenilenerek tasarlanan şık krom düğmeler ile bambaşka bir yolculuk deneyimi yaşayacaksınız.

YENİLİKÇİ VE İLERİ TEKNOLOJİ

Dünyayı keşfetmeliyiz fakat aynı zamanda çevre dostu teknolojiler yardımıyla ona saygı da göstermeliyiz. Ağırlığı hafifletilmiş şasi, PureTech ve BlueHDi motorlar ve EAT6 tam otomatik vites kutusu SUV Peugeot 3008’i sınıfında en verimli* SUV haline getiriyor.

*AB onayına uygun
Şehir içi tüketim (l/100km): 4.2 – 7.3 – CO2 (g/km): 110 – 174
Şehir dışı tüketim (l/100km): 3.5 – 5.1 – CO2 (g/km): 92 – 116
Karma tüketim (l/100km): 3.8 – 6.0 – CO2 (g/km): 100 – 136

GERÇEK ZARAFET

Peugeot SUV 3008’in dengeli boyutları ve tasarım özellikleri daha ilk bakışta aracın premium duruşunu gözler önüne seriyor. Uzun kaputun yatay konumu ise sağlamlık ve güven hissini pekiştiriyor.

Ön yüzde, keskin hatlara sahip kromçerçeveli halojen farlar ve 3D görünüme sahip damalı radyatör ızgara ilk bakışta kendisini gösteriyor ve aslan gözünü andıran full LED farlarıyla hemen dikkat çekiyor.

Heykelsi tasarıma sahip kaput, krom çamurluk üzeri parçalarla tamamlanıyor ve paslanmaz çelik cam üst süslemeleri/tavan barları ile bir bütün oluşturuyor.

GÜÇLÜ KİMLİK

Black Diamond, açılabilir parlak siyah cam tavan, aracın zarif ve kararlılık veren karakterini hissettiriyor. (Sadece GT-Line) Arka kısımda ise, gece ve gündüz gözle görülebilen opal kırmızısı “Aslan Pençesi” LED stop lambaları, arka kısımdaki güçlü bir tasarım detayı olarak parlak siyah kuşakla birleşerek Peugeot SUV 3008’e ultra-modern bir tasarım çizgisini gözler önüne seriyor.

NEFESİNİZİ KESECEK İÇ TASARIM

Peugeot i-Cockpit®’in en gelişmiş, en teknolojik versiyonu ile tanışın.

8’’ kapasitif dokunmatik ve kişiselleştirilebilir ekran, Entegre kumandalı kompakt ve sportif direksiyon simidi, Göz hizasında konumlandırılmış dijital gösterge paneli ve Elektronik vites kumandasını kullandığınızda kendinizi gelecekte hissedeceksiniz.

Full Dijital

Direksiyonun arkasında, 12,3” boyutunda Full Dijital gösterge paneli animasyonları ve kişiselleştirilebilir opsiyonları ile sürüş zevkini arttırıyor.

Mükemmellik Dokunuşu

Peugeot SUV 3008’de her detay, size rahatlık duygusu yaratmak üzere tasarlandı. Radyo, klima, navigasyon, araç ayarları, telefon veya mobil uygulamalar gibi başlıca konfor fonksiyonlarını, parmağınızın ucuyla rahatça kontrol edebileceksiniz. Uçak kokpitinden esinlenilenerek tasarlanan şık krom düğmeler ile bambaşka bir yolculuk deneyimi yaşayacaksınız.

i-COCKPIT® AMPLIFY

Rahatlayın, bırakın i-Cockpit® Amplify bütün duyusal ve konfor ihtiyaçlarınız ile ilgilensin. Parfüm difüzörünün ‘Boost’ ve ‘Relax’ modlarıyla otomobilin ambiyansını ruh halinize ve yolculuk şartlarınıza bağlı olarak değiştirebilirsiniz. 3 koku seçeneğinden birisini kullanabilirsiniz:

– ‘Cosmic Leather’: Heyecan veren ve duyusal bir parfüm, markanın koku imzası,
– ‘Aero Drive’: Gevrek, canlandırıcı bir koku (varsayılan olarak «Boost» modu ile eşleşiyor),
– ‘Harmony Wood’: Uluslararası üne sahip parfümcüler Scentys ve Antoine Lie tarafından geliştirilmiş olan otantik ve rahatlatıcı bir koku (varsayılan olarak ‘Relax’ modu ile eşleşiyor), ambiyans aydınlatma şiddetini ve ekran renklerini değiştirebilirsiniz.

Tüm bunları bir yandan çok noktadan masaj yapan koltukların konforundan ve diğer yandan da büyük panoramik açılır tavanın hoş doğal ışığından yararlanarak yapabilirsiniz.

DRIVER SPORT PACK

i-Cockpit® Amplify ile birlikte gelen Driver Sport Pack, araç içindeki sürüş keyfini daha da arttırırken aşağıdaki parametreleri değiştiriyor:

  • Daha hassas ve tepkisel hidrolik direksiyon
  • Daha hassas gaz pedalı tepkileri
  • Sportif yönde değişen vites değiştirme devirleri
  • Güçlendirilmiş motor sesi (dijital amplifikatör aracılığı ile kab in içine iletilen sportif motor sesi)
  • Ekranların farklı görüntü renkleri

DETAYLARA GÖSTERİLEN ÖZEN

İç mekandaki kullanılan malzemerin tümü özenle seçildi. En alt seviyeden itibaren standart olarak sunulan krom kaplamalar iç mekana kalite ve zarafet katıyor. Orta konsolda karbon veya özel kumaş kaplama son derece ince bir işçilikle birleşiyor. Parçalı deri koltuklar ve Nappa deri kaplama SUV 3008’in üst düzey kalitesini tamamlıyor..

KENDİ ALANINIZI YARATIN

Özel olarak tasarlanmış « Magic Flat » sistemi (tek tuş ile yatan koltuklar ile elde edilen düz zemin) ve 2/3-1/3 oranında katlanan arka koltuk ile kendi özel iç mekanınızı yaratın. Hayatı kolaylaştıran iki pozisyonlu taban ile hobilerinize göre eşyalarınızı yerleştirebilir ve öne masa şeklinde katlanan yolcu koltuğu sayesinde çok uzun nesneleri (3m) bile yükleyebilirsiniz.

ADAPTİF CRUISE KONTROL VE OTOMATİK FREN SİSTEMİ

Öndeki radar sensörü yardımıyla* sistem önde giden aracı algılıyor ve önceden ayarlanmış güvenlik mesafesi ile takip ediyor. Öndeki araç hızlandığında takip mesafesini korumak için hızlanıyor veya yavaşlıyor.

Öndeki aracın yavaşlaması ve herhangi bir sebeple tamamen durması ile Peugeot SUV 3008 de tamamen duruyor. (1.6 BlueHDi 120hp EAT6 ve 1.6 THP 165hp EAT6 seçeneklerinde) Sistem 30 km/h ile 180 km/h arasında aktif kalıyor.

GÜVENLİ TAKİP MESAFESİ UYARISI

PEUGEOT SUV 3008‘in Güvenli Takip Mesafesi sistemi sizi çarpışma riskine karşı uyarır. Programlanabilir 3 uyarı seviyesi bulunur.

AKTİF ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ

PEUGEOT SUV 3008’in Aktif Güvenlik Freni sistemi, çarpışmadan kaçınmak ya da darbeyi sınırlandırmak için aracı otomatik olarak frenler.

AKTİF HIZ LEVHA TANIMA SİSTEMİ

PEUGEOT SUV 3008’in hız levhası tanıma işlevi, hız sınırı ve hız sınırı sonu levhalarını algılayarak full dijital gösterge panelinde görüntüler. Sistem size bu hızı Cruise Kontrol/Hız Sabitleme sisteminde dikkate almanızı önerir. Ayrıca navigasyon sisteminin hız verilerini de dikkate alır.

AKTİF ŞERİT TAKİP SİSTEMİ

PEUGEOT SUV 3008’in Aktif Şerit Takip Sistemi sizi görsel ve işitsel olarak uyarır. Ayrıca aracın şeritte kalmasını sağlamak için direksiyon simidini düzeltir.

AKTİF KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

PEUGEOT SUV 3008’in aktif kör nokta uyarı sistemi sürücüye aracın kör nokta bölgelerinde başka bir araç olduğunu haber verir. Uyarı dikiz aynasındaki bir uyarı ışığıyla verilir. Buna ek olarak, sinyal lambası etkinleştirilerek şerit değiştirildiğinde, sürücünün çarpışmadan kaçınmasına yardımcı olmak için direksiyonda yön düzeltmesi hissedilir.

SÜRÜCÜ YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ (DİKKATSİZLİK ALGILAMA)

PEUGEOT SUV 3008’in sürüş süresi uyarı sistemi, 2 saatlik sürüşün sonunda sizi uyarır. Buna ek olarak sürücü dikkat uyarı sistemi, aracın yalpaladığını algılarsa, sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarır.

AKILLI FAR SİSTEMİ (OTOMATİK UZUN FAR)

PEUGEOT SUV 3008’in uzun farları size kesintisiz ilerleme olanağı tanır; sistem gerekirse (ışık kaynağı algılandığında) uzun farlardan kısa farlara ya da kısa farlardan uzun farlara otomatik geçiş yapar.

VISIOPARK (PANAROMİK GÖRÜNTÜLÜ YARDIM)

PEUGEOT SUV 3008’in Visiopark sistemi önde 180° ve arkada 180° görüşle aracın çevresini görmenize olanak tanır.

SES TANIMA ÖZELLİKLİ 3D NAVİGASYON SİSTEMİ

Sesli kumanda varış noktanızı daha hızlı ve basit şekilde girmenize olanak tanır.

Peugeot SUV 3008: Akılcı teknolojiler sunan ilham veren SUV.

MOTORLAR

Peugeot SUV 3008’in ödüllü 3-silindirli PureTech Euro6 benzinli motorları, düşürülmüş ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde şimdi daha da etkin. Güvenilirlik ve sağlamlıktan ödün vermeksizin size eşsiz bir sürüş keyfi ve üst düzey performans sağlar. CO2 emisyonları 115 g/km’den itibaren başlayan 1.2-litre PureTech 130 S&S Motor sınıfında 2015 ve 2 016’da üst üste Yılın Motoru seçildi. Yeni EAT6 otomatik şanzıman ile eşleştirilebiliyor.

Peugeot SUV 3008’in BlueHDi Euro6 diesel motorları yüksek performans ile düşük tüketimi bir araya getiriyor. SCR (Selective Catalytic Reduction – Seçimli Katalitik İndirgeme) ve DPF’in (Dizel Partikül Filtresi) özel kombinasyonu ile, BlueHDi motorlar bir yandan yakıt tüketimini düşürürken, diğer yandan da CO2 emisyonlarını 100 ile 121 g/km arasında tutuyor, AzotOksit (NOx) emisyonlarını ise %90’ın üzerinde azaltıyor ve partikülleri %99.9 oranında gideriyor.

SİHİR GİBİ

Elleriniz dolu mu? Akıllı bagaj kapağı* ile elleriniz dolu olsa dahi bagajı açın, tüm eşyalarınızı yükleyin ve tekrar kapatın. Tüm yapmanız gereken sistemi aktive etmek ve yaşamı daha da kolaylaştırmak için ayağınızı tampon altında hafifçe hareket ettirmek.

KUSURSUZ DENGE

Peugeot SUV 3008 için özel olarak Michelin tarafından üretilen 19” ebadında “Slimline Primacy 3” lastikleri yüksek verim ve tutunma sağlarken EMP2 şasi sistemi aracın virajlardaki dengesini arttırıyor. SUV 3008, başarılı yürüyen aksamı sayesinde tüm yol koşullarında mükemmel yol tutuş sunuyor.

AYDINLATMA

Peugeot SUV 3008, modern aslansı bakışını ön plana çıkaran siyah ve krom zeminli farlara sahip. LED’li gündüz farları ile full LED* farları bu krom/siyah zemin içerisinde yer alıyor. Aracın arkasındaki 3D-efektli LED aslan pençeleri ise Peugeot marka kimliğin ortaya koyuyor. Gündüz yanma özelliğine sahip arka LED’ler estetik görünümlerinin yanında güvenliği de arttırıyor.