YENİ EXPERT TRAVELLER

YENİ PEUGEOT EXPERT TRAVELLER

SINIFINDA BENZERSİZ SÜRÜŞ KEYFİ

GENİŞ VE KONFORLU İÇ HACİM

ÜST SINIF KALİTE VE GÜVENLİK

SINIFINDA BENZERSİZ SÜRÜŞ KEYFİ

180 HP ve 400 Nm’ye kadar farklı güç alternatiflerine sahip olan ve kullanıma sunulduğu Temmuz 2013’ten bu yana başarısını birçok kez kanıtlamış olan motor, üstün sürüş keyfi ve performansı bir arada sunuyor. Yeni Peugeot Expert Traveller ürün gamı ortalama 140 g/km CO2 emisyon ve 5,4 l/100 km tüketim olmak üzere sınıfının en iyi değerine imza atıyor.

GENİŞ VE KONFORLU İÇ HACİM

Peugeot’nun üstün bilgi birikimi ve deneyiminin bir yansıması olarak Yeni Peugeot Expert Traveller üst sınıf bir ambiyans ile konfor seviyesi ve son derece keyifli bir yolculuk vaat ediyor.

ÜST SINIF KALİTE VE GÜVENLİK

9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip olan iç mekanı ve kimi bu sınıfta benzersiz zengin ekipman seviyesiyle Yeni Peugeot Expert Traveller, bir yandan yaşamı kolaylaştırırken, diğer yandan ise günlük kullanıma uygun bir yapı vaat ediyor. Aralık 2015’te açıklanan EuroNCAP çarpışma testlerinden ‘5 Yıldız’ alan Yeni Peugeot Expert Traveller aynı zamanda yüksek güvenlik beklentilerini de yerine getiriyor.

BOYUTLAR

UZUNLUK

EŞYA SAKLAMA GÖZLERİ VE PRİZLER

Peugeot Expert Traveller pek çok eşya saklama gözü sunmakla beraber 12V çıkışlar, 1 adet USB çıkış ile mobil cihazını şarj etme imkanı sağlar.

BLUEHDI DİZEL MOTORLAR

Peugeot Expert Traveller ‘da kullanılan 2.0 BlueHDi dizel motorlar yüksek sürüş zevkinin yanında düşük yakıt tüketimini de beraberinde sunar.

2.0 BlueHDi 180 beygirlik motora bağlı yeni EAT6 tam otomatik şanzıman mükemmel bir akışkanlığı ve yüksek düzeydeki kullanım keyfini garanti ederek, daha hızlı vites değişimlerine olanak sağlayan Quickshift teknolojisine sahiptir.

2.0 BlueHDi 150 beygirlik motora bağlı 6 ileri manuel şanzıman da ayrıca sunulmaktadır.

Yeni Peugeot Expert Traveller’ın modern tasarımlı kokpitinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Ergonomik yapılı yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı radyo, 7’’ dokunmatik ekran ve modern gösterge paneli ile beraber sunulmaktadır.

Peugeot Expert Traveller, modern ve şıklığı bünyesinde buluşturuyor.

ZARAFET VE MODERNLİK

İlk görüşten itibaren Yeni Peugeot Expert Traveller, güçlü, zarif tasarımını ve modern ön yüzünün gücünü hissettiriyor. Dikey ızgarası, LED sürüş farları ve Xenon ön farlar* zerafeti tamamlarken, 17’’ alaşımlı jantlar* ve ekstra karartılmış arka camlar karizmasını güçlendiriyor.

ŞEHİR HAYATININ İÇİNDE

5.3m boyu ile uzun versiyonu sunulan Yeni Peugeot Expert Traveller, 1.9m’lik boyuyla kapalı otoparklara rahatça girerek sizi istediğiniz yere kadar ulaştırır.

YOLCU KABİNİNE ERİŞİM KOLAYLIĞI

Standart olarak Motorlu Sağ Kayar Kapı ile sunulan Yeni Peugeot Expert Traveller sayesinde kapıyıı tek bir tuşa dokunarak rahatça açıp kapatabilirsiniz.

Eller serbest otomatik sürgülü yan kapılar ile*, kollarınız doluyken bile, Yeni Peugeot Expert Traveller’in kapılarını açabilir veya kapayabilirsiniz. Bu yeni donanım, aracın arka tamponunun altında basit bir ayak hareketi ile sürgülü yan kapıların kilidini çözer ve kapıları açar. Bunun için, elektronik anahtarın üzerinizde olması yeterlidir.

KONUKLARINIZ İÇİN KONFOR

Yeni Peugot Expert Traveller’ın iç bölümünde yolcuların konforu için düşünülmüş özel detaylar bulabilirsiniz. Tavanda bulunan cam tavan * sayesinde panoramik bir görüş ve daha ferah bir iç ortam sağlanabilir.

Arka yolcular için ilave klima özelliği ile konuklarınız konforlu bir yolculuk yapabilirler. Ekstra karartılmış arka camlar ve ikinci sıradaki güneşlikler sayesinde yolcularınızın gizliliğini korurken onlara manzaranın tadını çıkarma imkanı veriyor.

SÜRÜCÜ İÇİN KONFOR

Yeni Peugeot Expert Traveller’ın modern tasarımlı kokpitinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Ergonomik yapılı yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı radyo, 7’’ dokunmatik ekran ve modern gösterge paneli ile beraber sunulmaktadır.

8 + 1 KİŞİLİK MODÜLER KAPASİTE

Yeni Peugeot Expert Traveller ile, yolcularınıza ileri düzeyde yolculuk keyfi sunun: Kısa mesafeli havaalanı yolculukları, şehir gezileri, çok bagajlı hobi seyahatleri, uzun mesafeli ulaşım.

Yeni Peugeot Expert Traveller tüm gereksinimlerinize adapte olur. Benzersiz yolculuk keyfi sürmek için arka bölümde bulunan her iki sıradaki koltukları dilediğiniz gibi yatırabilir, katlayabilir ve çıkarabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınıza göre iç hacmi değiştirmek mümkün olur.

Üçüncü sıraya erişim kolaylığı dikkat çekicidir. Tek bir hareketle koltuğu katlar ve arka koltuğa doğru geniş bir geçiş sağlar.

HIZ LEVHASI OKUMA VE HIZ SINIRI TAVSİYESİ

Yeni Peugeot Expert Traveller’ın çok fonksiyonlu hız kamerası* hız sınırı levhasını önceden tanır ve sizi, limit konusunda gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan bilgilendirir. Okunan değer aktifse hız sabitleyicinize veya sınırlayıcınıza referans değer olarak önerilir.

VISIOPARK 1

Geri görüş kamerası geri vitese geçişten itibaren otomatik bir şekilde çalışmaya başlar. Kamera sistemi aracın arka kısmını ve çevresini 180° açıyla kuş bakışı sunar. Geri görüş direksiyonla birlikte hareket eden kılavuz çizgilerini içerir. Aracın arka tarafında bir engel algılandığında, sistem kendiliğinden otomatik zoom fonksiyonunu, istenirse başka görüş açıları eşliğinde, çalıştırır.

HAVA YASTIKLARI

Yeni Peugeot Expert Traveller, 4 hava yastığı ile donatılmıştır:

  • Önden bir çarpma halinde, sürücünün ve yolcunun başını ve göğsünü korumak için, 2 ön hava yastığı
  • Yandan bir çarpma halinde, sürücüyü ve yolcuyu korumak için, 2 perde hava yastığı

AKTİF GÜVENLİK FRENİ

Aktif Güvenlik freni* ani bir çarpışma riskinin algılanması halinde, yeni nesil acil otomatik fren sistemidir. radar kamera hareketli veya sabit her türlü engeli algılar. Sürücünün fren yapmaması veya yeterince güçlü fren yapmaması durumunda, sistem sürücünün yerine frenleme yapar. 30km/s’in altındaki hızlarda çarpışmayı muhtemelen önler, bu hızın üzerinde ise çarpmanın etkisini hafifletmeye yardımcı olur.

AKILLI IŞIK SISTEMİ

Sistem* gece aktif olur ve kamera tarafından algılanan diğer araçlara bağlı olarak, uzun huzmeli farlardan kısa huzmeli farlara ve tersine otomatik olarak geçer.

EURO NCAP TESTİ

Güvenlik konusunda ise, çok sayıdaki donanımlarının ötesinde, yeni şasisi ve güçlendirilmiş yapısıyla, Yeni Peugeot Expert Traveller EuroNCAP çarpışma testlerinden “5 Yıldız” almıştır.

Peugeot Expert Traveller güvenli ve keyifli bir yolculuk geçirmeniz için üst düzey teknolojik ekipmanlarla donatıldı.

MODERN BAĞLANTILAR

Yeni nesil ses tanıma özellikli navigasyon* ile seyahatinizi kolaylaştırabilirsiniz. 7’‘ dokunmatik ekran aynı zamanda Mirrorscreen özelliğini barındırdığı için Apple CarPlayTM, MirrorLink® veya Android Auto** üzerinden cep telefonunuzdaki uyumlu uygulamaları kullanabilirsiniz.

MODÜLER VE VERİMLİ PLATFORM

Yeni Peugeot Expert Traveller, Peugeot’nun başarılı SUV modellerinde de kullandığı yüksek kalite sunan EMP2 modüler platformunu kullanmaktadır. Bu sayede düşük yakıt tüketimi değerleri ve benzersiz bir sürüş keyfini sunmaktadır.

Bağımsız süspansiyon sistemine ek olarak sınıfında ilk ve tek yüke bağlı değişken amortisörleri sayesinde ister araç boşken isterse tüm yolcular ve bagajları mevcutken azami konfor sunar.